TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Ankara'da yapımı tamamlanma aşamasına gelen Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Millet Bahçesinde incelemelerde bulundu.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 637 bin metrekare alanda yapımı tamamlanma aşamasına gelen Ankara Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi Ekim ayında teslim edilecek.
 
Başkente sosyal yaşam alanı
 
Başkent’e yeni bir soluk getirecek AKM Millet Bahçesin millet kıraathanesiyle, barındıracağı yeşiliyle, koşu, yürüyüş, bisiklet parkurlarıyla, buz pistiyle, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı olacak.
 
 
Çocuk oyun alanlarının, sanat atölyelerinin, okuma salonlarının, çiçekli bitkilerin ve gül bahçelerinin olacağı millet bahçesinde vatandaşlar huzur içinde vakit geçirebilecek.
 
 
Vatandaşların ihtiyaç duyacağı sosyal donatıların yer alacağı millet bahçesinde biyolojik gölet ve tema bahçesinin olacağı millet bahçesinde 10.133 ağaç ve 330 bin metrekare yeşil alan yer alacak.
 
TOKİ tarafından 219 millet bahçesi yapılıyor
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda 81 ilin her birine en az bir millet bahçesi yapılması hedefi kapsamında TOKİ tarafından 218 millet bahçesi yapılıyor. 
 
Bu millet bahçelerinden 21'i tamamlanarak vatandaşların kullanımına sunuldu. 78 millet bahçesinin yapımı devam ederken 32'si ihale 88'i de projelendirme aşamasında bulunuyor.